Grudziądz info

Serwis internetowy Grudziądz – miasto nad Wisłą  –  to nie tylko portal ze zdjęciami najlepszych fotografów, ale też zamieszczamy tu najświeższe wiadomości. Znajdziecie tu najważniejsze informacje Grudziądz z historii miasta, atrakcji turystycznych miejscowości, świata show-biznesu i polityki uprawianej na terenie Grudziądza. Także nie zabraknie newsów z dziedzin sportowych oraz naukowych. Dlatego jeśli szukasz dodatkowej wiedzy i relaksu po godzinach to Grudziądz info jest dla Ciebie.

Impreza kajakowa w Grudziądzu

Kajakiem dookoła Rudnika

18 lipiec 2021 r

Spływ kajakowy będzie miał długość około 7km. Pod opieką przewodnika dowiemy się sporo ciekawostek o tajemnicach naszego jeziora. Zatopiony samolot Luftwaffe, miejsca lęgowe ptaków,  roślinność, najgłębsze miejsce to m.in planowane ciekawostki o jeziorze. Cena imprezy to symboliczne 15 zł od osoby. Do dyspozycji oprócz kajaków mamy inne jednostki pływające. W celu rezerwacji roweru wodnego, większego kajaka lub łodzi skontaktuj się z Informacją Turystyczną w Grudziądzu.

Bilety on-line kupisz tutaj:

https://itgrudziadz.pl/produkt/e-bilet-na-impreze-kajakowa-po-jeziorze-rudnickim-18-lipca/?fbclid=IwAR2w4MhlWRWrkrtG39vxhyImk1LzPHHaxUELwA1tzkWm3ablJ_CnpYPpSY4

Autor fotki: 

https://pixabay.com/pl/users/bziak

Cały artykuł na stronie Informacji Turystycznej przeczytasz tutaj:

https://itgrudziadz.pl/kajakiem-dookola-rudnika-18-lipca-2021/?fbclid=IwAR06RRwn-tzAFP1zQJm7UrV2_LA3Feq8QQdfQtnwc3qRaDSrVsxZJbbmssk

 

 

5Lipca 2021R

Grudziądzki Budżet Obywatelski

Wczoraj w Grudziądzu minął termin glosowania na wszelkie zadania zgłoszone do Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Dla ludzi którzy lubią pomagać w rozwoju naszego miasta naprawdę było wiele ciekawych pozycji. Wraz z rzeszą  osób głosujących oczekujemy teraz ujawnienia wyników naszego głosowania.

 

12.06.2021

Olimpia Grudziądz

Niestety, w dniu dzisiejszym, po przegranym meczu z wynikiem 5:2 dla Motoru Lublin Olimpia Grudziądz spadła do III ligi. Naszemu klubowi z Grudziądza zabrakło bardzo niewiele aby się utrzymał w II lidze. Przez 10 lat klub z Grudziądza utrzymywał się w I oraz II lidze. W ubiegłym sezonie spadliśmy do II ligi po bezbramkowym remisie na stadionie przy P 14 z klubem Sandecja Nowy Sącz

Plaże w Grudziądzu za free

W 2021 roku plaża miejska w Rudniku oraz nad jeziorem w Tarpnie będą bezpłatne. Taką decyzję podjął prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.  Mamy okres trwania pandemii. kiedy to organizmy nasze potrzebują zwłaszcza teraz aktywności fizycznej. Wkrótce, na początku czerwca zostanie oddana do użytku plaża w Tarpnie wraz z nowo wybudowaną infrastrukturą.

 

20210515_174814-1

Powoli po wielkiej pandemii powracamy do normalności

stop oszustom

Grudziądz Piękne Miasto! 

Zawody Balonowe

Z radością informujemy że zawody balonowe odbędą się w terminie 13 – 15 maja 2021 roku. Będziemy mogli podziwiać mnóstwo pięknych balonów nad naszym miastem. Link do zapisów tutaj: Link do zapisów

Łapówka od kierowcy TIR-a

100 zł usiłował wręczyć policjantom za odstąpienie od czynności kierowca TIR-a który przekroczył prędkość. Został zatrzymany przez grudziądzkich Policjantów oraz doprowadzony do aresztu a banknot korupcyjny został zabezpieczony. Mężczyzna oczekuje w areszcie na postawienie prokuratorskich zarzutów. Grozi mu za to nawet 10 lat więzienia.

Zawody balonowe w Grudziądzu przełożone

Z powodu sytuacji pandemicznej w kraju, spowodowanej wirusem Sars Cov 2/19. Wciąż zamrożona branża hotelarska oraz zakaz organizacji zawodów sportowych z udziałem kibiców spowodowała przełożenie zawodów balonowych. XVIII edycja tego wydarzenia sportowego w Grudziądzu

zostaje przeniesiona na inny termin.

Zawody miały się odbyć 22-24 kwietnia bez udziału publiczności. Do zawodów jednak nie dojdzie, bardzo zależy wszystkim aby tak wspaniałe zawody mogły być obserwowane przez widownię. Niedługo, z całą pewnością będzie można te zawody przeprowadzić bezpiecznie oraz z udziałem widowni. O nowej dacie zawodów z całą pewnością poinformuje nas UM w Grudziądzu.

Olimpia na sprzedaż

Od wielu lat na sesjach rady miejskiej w Grudziądzu pojawiał się temat finansowania przez ratusz sportu zawodowego w naszym mieście. Grudziądz. Jak wszyscy wiemy, również od wielu lat jest miastem biednym oraz zadłużonym. Na kolejną sesję rady miejskiej ponownie zaplanowano temat klubu Olimpia. Tym razem dotyczył będzie sprzedaży udziałów w klubie. Naszego miasta po prostu nie stać na dalsze finansowanie klubu. Temat sprzedaży udziałów wyrósł w momencie kiedy to naszych piłkarzy dosięgł niefart. Po wielu przegranych meczach lokacja klubu w tabeli II ligi PN była już na miejscu spadkowym do III ligi. Decyzja włodarzy, prawdopodobnie nastąpiła pod wpływem emocji że po prostu nasi piłkarze słabo grają. Wyniki ostatnich 2 meczy pokazują że jednak biało- zieloni nie są najgorszym graczami, jednak mieli dłuższą chwilę słabości w grze.

Sprzedaż udziałów powinna pomóc w finansowaniu klubu przez zewnętrznego sponsora. Pieniądze zaoszczędzone na dofinansowaniu klubu będą przeznaczone na finansowanie sportu dla najmłodszych Grudziądzan. Po minimalnej aktywności dzieci spowodowanej pandemią z pewnością każdemu dziecku aktywność sportowa się przyda. 

U nas zrobisz najlepszy serwis www

Basen kryty przy ul. Kalinkowej

Basen kryty przy ul. Kalinkowej, którego zarządcą jest grupa OPEC będzie nieczynny pomimo poluzowania rządowych obostrzeń. Finanse basenu nawet w czasie normalnego funkcjonowania nie są wystarczające, sprzedaż biletów nie generuje wystarczających środków na jego utrzymanie. Basen nie otrzymał żadnych środków pomocy finansowej pomimo tego że musiał być zamknięty z powodu pandemii. Funkcjonowanie basenu jest wciąż finansowane z budżetu OPEC. W czasie postoju również OPEC musiał wspierać finansowo na utrzymanie techniczne nieczynnego obiektu. OPEC będzie próbowało pokonać ten kryzys, będą szukali rozwiązań w każdy możliwy sposób. Mieszkańcy czekają na otwarcie basenu.

IMG_20191005_114115

Grupa wszystkich Grudziądzan

Grudziądzanie:

https://www.facebook.com/groups/grudziadzaniePowiat

Grupa Fb wszystkich fanów Olimpii Grudziądz

https://www.facebook.com/groups/p14oly

Tutaj znajdziesz najciekawsze wydarzenia w Grudziądzu oraz codzienne, bieżące najważniejsze fakty z naszego miasta Grudziądza

Podwyżki opłat

W 2021 roku Grudziądzanie i nie tylko zapłacą więcej. Wkrótce zapłacimy wszyscy więcej za wiele towarów i usług, rząd wprowadził wiele różnych pseudo podatków które uderzą w kieszeń zwykłego polskiego ,,Kowalskiego” – Opłata cukrowa od słodkich napojów – Opłata mocowa dla energii elektrycznej – Opłata od małpek czyli małych butelek wódki – Podatek handlowy – Ograniczenie ulgi abolicyjnej – Wyższy abonament RTV Dla osób prowadzących działalność gospodarczą podwyższono opłatę ZUS Szykują się również podwyżki opłat lokalnych m.in. opłaty za psa, podatku od nieruchomości czy opłaty uzdrowiskowej. Nie podjęto jeszcze wielu decyzji o wprowadzeniu kilku innych opłat, m.in opłata depozytowa dla kierowców oraz podatek od smartfonów!

Najlepsze serwisy info

 

Remont torowiska

Dzisiaj, 08.02.2021 r. rozpoczyna się remont torowiska tramwajowego w Grudziądzu. Pasażerowie tramwajów skazani będą przez dłuższą chwilę na utrudnienia w postaci przesiadek podczas podróży do miasta. Niemałe utrudnienia czekają również na kierowców samochodów. Zmieni się organizacja ruchu na wielu ulicach, począwszy od ul. Wiejskiej aż do pętli tramwajowej na osiedlu Rządz. Kierowcy jadący z Rządza w kierunku centrum proszeni są z korzystania z Ul. Rataja. Skróci to czas dojazdu do miasta. Na ul. Konstytucji 3 Maja spodziewane są utrudnienia w postaci korków.

Przesiadki w komunikacji miejskiej

Z osiedla Rządz do Strzemięcina (ul. Kraszewskiego) będzie kursował zastępczo autobus linii AT. Przystanek linii AT znajduje się na Rządzu w miejscu gdzie zatrzymuje się linia nr4 oraz linia nr14. Na ul. Chełmińskiej/ Kraszewskiego jest przystanek przesiadkowy w kierunku osiedla Rządz. Po przesiadce oczywiście możemy jechać na ten sam bilet, bez konieczności kasowania kolejnego, jednak aby to było możliwe musimy bezpośrednio przesiadać do podstawionego autobusu lub tramwaju, czas na przesiadkę będzie wynosił około 4-5 minut.

7 km torów zostanie odnowionych z budżetu miasta oraz budżetu pozyskanego z Unii Europejskiej, koszt inwestycji to około 145 milionów, miasto Grudziądz zakupi również nowe tramwaje.

Jeśli chcesz być na bieżąco odwiedzaj nasze Grudziądz info każdego dnia.

Bez nazwy-1