Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków Czyli ,,Świeć przykładem” I ,,Odblaski To Życie”

Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków

Akcja informacyjno- edukacyjna prowadzona Policję od 1 Października pt. ,,Świeć Przykładem” ma na celu promowanie bezpieczeństwa na drodze przy pomocy elementów odblaskowych u osób pieszych. Posiadanie takich elementów w ciemnościach wielokrotnie zwiększa bezpieczeństwo pieszego.

KWP WRD w Bydgoszczy zachęca do obejrzenia spotów związanych z elementami odblaskowymi oraz bezpieczeństwem.

Nadeszła jesień, wkrótce nadejdzie i zima. Szaruga na dworze, mgły, szybko zapadający zmrok bardzo ogranicza widoczność na drodze. Takie warunki atmosferyczne nie idą w parze z bezpieczeństwem pieszego na jezdni. W wielu obszarach wiejskich do dziś piesi nie mają chodników. Muszą często korzystać z pobocza drogi i współdzielić ją z pojazdami. Ubiór koloru ciemnego na nieoświetlonych drogach jest słabo widoczny dla kierowców.

Światła odblaskowe

Zawsze pomagają dostrzec pieszego. Kierowca ma dużo więcej czasu aby zachamować lub najzwyczajniej w świecie pieszych bezpiecznie ominąć.

Informacja oraz grafika, filmy pochodzą ze str. www Komisariatu Policji w Grudziądzu

Trudne czasy dla przedsiębiorców są doskonałą okazją do promowania usług lub produktów na mojej stronie www. Codziennie docieramy do kolejnych, nowych czytelników w Grudziądzu oraz regionie. Państwa biznes może na tym skorzystać.

Podobne wpisy