||

Bajki ekologiczne Pani Anny z Fb

Dzień Dobry

Nazywam się Anna Bobrowicz i jestem mieszkanką Łodzi. Z wykształcenia socjolog z zamiłowania bajkopisarka.

https://www.annabobrowicz.pl/

Bajki to moja pasja.

Właśnie przez bajki chcę wyrazić piękno naszego świata, bo to dzięki nim, bajkom, opowiastkom uczymy się odróżniać dobro od zła, przyjaciela od wroga. Poznajemy życzliwość, uczynność, ofiarność, które później mają wpływ na nasze postepowanie w życiu, poznajemy miłość do zwierząt, a przede wszystkim poznajemy piękno przyrody i uczymy się dbać o naturę, aby była ona z nami jak najdłużej.

Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęłam jako redaktor w gazetce pracowniczej. Później brałam udział w konkursach literackich. Relacjonowałam również wycieczki krajoznawcze.

Moja pierwsza książka  „Życzenie królewny Korneli” to tzw. „pierwsze koty-za-płoty”, pewnie posiada wiele niedoskonałości, lecz jest przeogromnie bliska memu sercu. Właśnie ta książka wskazała mi jak nie należy wydawać książek, chociaż paradoksalnie to właśnie od niej wszystko się zaczęło. Zdarzyło się, iż trafiła w ręce mojej koleżanki, nauczycielki języka polskiego, która jedno z moich opowiadań „przerobiła” wraz z dziećmi w szkole i do którego powstało mnóstwo przepięknych ilustracji. To spowodowało, iż narodził się pomysł, aby wydając drugą książkę to właśnie dzieci były ilustratorami moich opowiadań. To naprawdę był strzał w dziesiątkę! Korektę do książki wykonała moja koleżanka – Elżbieta Koślin, a ilustracje tytułowe do książki inna koleżanka – Iwona Gajek. Mowa tutaj o książce „Strażnicy Lasu”.

Każda z bajek to inna historia, każda ma swój indywidualny charakter i powstała w obliczu innych emocji. Pierwsze z nich jest o porzuconych w lesie, przez złego człowieka, kociakach, które po wielu perypetiach stają się Strażnikami Lasu i walczą o czystość i niezaśmiecanie środowiska naturalnego. To opowiadanie to moja duma, po części dlatego, że częściowo powstało na prawdziwych wydarzeniach. Faktycznie istniały wszystkie te kociaki i zostały uratowane przed życiem na ulicy. 
Drugie – to historia chłopca chorego na raka, a jednocześnie historia o wielkiej przyjaźni, pomocy i ofiarności. Opowiadanie o Ginterze i Marcelu dokładnie wskazuje do czego może doprowadzić brak dbałości o nasze naturalne środowisko, a jednocześnie podpowiada co należy uczynić, aby świeże Powietrze, zdrowa Woda i czysta Ziemia, były u nas jak najdłużej.
Jeszcze inne z kolei opowiada o tym, iż warto spełniać i realizować swoje marzenia i o tym, że jeśli ktoś jest inny to wcale nie znaczy, iż jest gorszy.
Oczywiście jest i księżniczka i również jest smok. Jakże by inaczej?  I na koniec, opowiadanie fantastyczne, w którym dowiemy się, jak to nasza planeta została zaatakowana przez kosmiczną złą rasę i grupka przyjaciół walczy o swój dom. 

Przetestuję produkt z Twojego korpo, reklama dla Ciebie.

Trzecia w całości książka z opowiadaniami i bajkami dla dzieci pt. „Prawdziwa przyjaźń”. Moja „perełka”. Do tej książki Ilustracje namalowały dzieci ze Szkoły Podstawowej z Głowna. Tytułowe opowiadanie to historia pięknej, dobrej i pracowitej królewny Jasminy, która aby ocalić swoje królestwo i wszystkich których kocha, musi poznać smak prawdziwej i bezinteresownej przyjaźni. Opowieść o pszczółce Poli ma z zadanie pokazać, iż nawet jeśli ktoś jest inny, to wcale nie oznacza że jest gorszy. Historia o niezwykłym talencie Zosi powstała pod wpływem pięknego filmu, którego oglądałam wiele razy i wylałam wiele łez. Zaś ostatnie opowiadanie ma przesłanie, że jeśli się czegoś bardzo chce to nic i nikt nie przeszkodzi w realizacji zamierzonego celu.

Wejdź na stronę Pani Anny- zapraszam

W załączeniu przedstawiam okładki do książki
Strażnicy Lasu

zaprojektowana przez ucznia Szkoły Podstawowej – Franka Żylaka.

Prawdziwa Przyjaźń

zaprojektowana przez uczennicę Szkoły Podstawowej – Zuzannę Matczak.
oraz kilka ilustracji dzieci z w.w książek

Pozdrawiam

Ania Bobrowicz
tel 605 65 86 84