||||

Bezpieczeństwo podczas zbiórki na WOŚP

Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zbiórek do puszek WOŚP przypomniał wolontariuszom asp. Łukasz Kowalczyk, policjant z Grudziądza.

Fotografie pochodzą z portalu www grudziądzkiej Komendy Policji

W związku z kolejnym finałem, 28 stycznia od wczesnych godzin porannych, na ulicach miast i wiosek pojawią się wolontariusze zbierający pieniążki do puszek WOŚP. Większość osób zbierających to są dzieci, które w przypadku ataku przez starszych i silniejszych złodziei po prostu nie mają żadnych szans samoobrony. Osoby zbierające powinny przemieszczać się w grupach, unikać nieznanych uliczek i zaułków, jak najbardziej jest polecane aby milusińscy prowadzili zbiórki pod opieką osób dorosłych.

Pamiętamy wszyscy doskonale, że incydenty kradzieży puszek z pieniążkami już w Grudziądzu odnotowywano w ubiegłych latach.

Aby zbiórka była bezpieczna, nad przebiegiem całej akcji będzie czuwała również Policja.

Przy zauważeniu zagrożenia lub niebezpieczeństwa należy niezwłocznie skorzystać z numeru alarmowego 112 w celu zawiadomienia Policji.

Fot. Sławek Jagodziński (2013r)

P.S. Jeżeli uważasz że mój wpis może się komuś przydać, to po prostu go udostępnij.

Reklama Państwa biznesu u mnie na stronie to strzał w 10. Strona nie używa reklam z automatu, dlatego Państwa firma będzie widoczna.

Podobne wpisy