|

Letnie Ogródki na Starówce w Grudziądzu

Zapraszamy do magicznego świata letnich ogródków na grudziądzkiej Starówce. Wkrótce, gdy letnia atmosfera zagości w naszym mieście, Starówka zamieni się w kwitnący ogród pełen uroków.

Planujemy otworzyć aż dwanaście z trzynastu letnich ogródków na płycie Rynku. Dodatkowo, jeden ogródek znajdzie się w okolicy Placu Miłośników Astronomii. Te urokliwe zakątki będą idealnym miejscem na relaks i odpoczynek w magicznej atmosferze Starego Miasta.

Fotki pobrałem ze strony www UM Grudziądz (grudziadz,pl)

W związku z otwarciem letnich kawiarenek, wprowadziliśmy zmiany w organizacji ruchu na Starówce. Obszar ten podzieliliśmy na dwie niezależne strefy dla ruchu pojazdów:

Strefa pierwsza – dojazd do Ratusza: Wjazd do tej części Starówki będzie możliwy jednokierunkowo przez ulice: Starorynkową, Kościelną, Tkacką, Stary Rynek (po torowisku tramwajowym) do ulicy Wybickiego.

Strefa druga – dojazd do Muzeum/ul. Wodnej: Do Muzeum oraz ulicy Wodnej można będzie wjechać przez ulicę Murową (z kierunku ulicy Szkolnej) w kierunku ulicy Poprzecznej, a następnie drogą Poprzeczną do ulicy Pańskiej i dalej w kierunku wyjazdu ulicą Klasztorną.

Aby zminimalizować utrudnienia związane z parkowaniem, zachęcamy do korzystania z pobliskich ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Dostępne są one na: al. Królowej Jadwigi (około 250 m od Rynku), ulicach Portowej (około 350 m od Rynku) oraz Sienkiewicza – Targowisko (około 580 m).

Pragniemy podkreślić, że wprowadzone zmiany mają charakter tymczasowy i obowiązywać będą do odwołania. W przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości związanych z ruchem drogowym na Starówce, prosimy o kontakt z Sekcją Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu pod numerem telefonu 56 66 30 823 lub drogą mailową na adres zdm@zdm.grudziadz.pl.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych letnich ogródków i cieszenia się urokami grudziądzkiej Starówki!

Jeżeli uważasz że mój wpis się komuś przyda to go po prostu udostępnij !
Zapraszam zainteresowanych. Na stronie brak reklam z automatu, więc Twój biznes nie będzie się mieszał z FAKE pomyjami typi pożyczki, biznesy wyssane z palca, itp.

Podobne wpisy