||

Płonący samochód i nietrzeźwy kierowca w Szynwałdzie

Wczoraj, 14 kwietnia 2024 roku, funkcjonariusze grudziądzkiej grupy SPEED obsługiwali interwencję związaną z płonącym samochodem w miejscowości Szynwałd. Po przybyciu na miejsce zastali strażaków dogaszających spalony samochód marki aixam.

Zdarzenie

Na miejscu obecny był również kierowca auta. 26-letni mieszkaniec Gminy Łasin oświadczył, że w trakcie jazdy poczuł zapach spalenizny. Zatrzymał się, aby sprawdzić, co dzieje się z jego samochodem. Okazało się, że najprawdopodobniej w komorze silnika rozwijał się pożar. Wspólnie z pasażerem podjęli próbę gaszenia. Niestety, zanim na miejscu pojawiła się straż pożarna, jego pojazd praktycznie spłonął doszczętnie.

Zdjęcia pobrano ze strony grudziądzkiej Komendy Policji

Nietrzeźwy kierowca

Policjanci w trakcie legitymowania wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że kierowca jest w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał blisko 1,3 promila alkoholu.

Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Interwencja ta pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych, a przede wszystkim – nie prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Bezpieczeństwo na drogach to odpowiedzialność nas wszystkich.

Podobne wpisy