|||||

Policjanci Rozmawiali z Uczniami o Hejcie

Policjanci z KMP w Grudziądzu

odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Plemiętach. Na spotkaniu poruszony został temat hejtu w internecie. Młodzież ze szkoły przedstawiła ten temat w postaci inscenizacji prawdziwej sprawy sądowej.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Plemiętach zaprosiła Policjantów z KMP w Grudziądzu. Policja to zaproszenie przyjęła, podczas wizyty w szkole młodszy aspirant Monika Miękiszak i sierżant sztabowy Łukasz Rosada omówili szeroko tematykę hejtu.

Uczniowie przedstawili scenę na podobieństwo autentycznej sprawy sądowej. Aktorzy przedstawili w swoim wystąpieniu zagadnienia związane z tytułem spotkania „Hejt w szkole i internecie”.

Na koniec glos zabrali specjaliści, Prezes Sądu Rejonowego w Grudziądzu Pani Lucyna Gurbin, przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Pani Anna Sereda i Dyrektor i pedagog specjalny Pani Dorota Kruszyńska.

Pamiętajcie, każdy zasługuje na akceptację, zrozumienie i przyjaźń. Przeprosiny są ważne jednak nie ma takiej „gumki”, która wymaże cierpienia, ślad pozostanie na zawsze. Hej jest zły. To tylko niektóre hasła, które wybrzmiewały w trakcie spotkania.

Informacja oraz zdjęcia pochodzą ze strony www Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu

Podobne wpisy