Właściciele Serwisu Sknerus Trafią do Więzienia

Wielu z Państwa niewątpliwie pamięta E-Serwis Sknerus.pl Działał on na zasadzie, że licytacja danego przedmiotu zawsze rozpoczynała się od kwoty 0 zł. Bywały tam bardzo atrakcyjne oferty zakupu np. telewizora lub laptopa za 1 zł. Pomimo wszystkiego, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uznał działania właścicieli oraz samego serwisu za oszustwo. Na właścicieli portalu czeka kilka lat odsiadki oraz bardzo duża kara grzywny.

Serwis Sknerus.pl działał podobnie do Allegro lub Amazona. Jednak tutaj każdy przedmiot był wystawiany za 0 zł, każdy mógł po licytacji kupić ,,play-a” lub laptopa za kilka PLN-ów, zamiast, jak wtedy koszty tego sprzętu wynosiły kilkaset PLN.

Oszustwo m.in polegało na tworzeniu kont fikcyjnych w serwisie. Celem było pozyskanie niekończących się możliwości pozyskiwania tzw. bidów potrzebnych do licytacji. Konta tzw techniczne służyły do sztucznego podbijania cen licytowanych przedmiotów w serwisie.

Według oceny sądu, w ten sposób wyłudzono kwotę około 17 milionów złotych. Jest to szacowana wartość tzw. bidów zakupionych na tym, nieistniejącym już portalu.

Sknerus skrzywdził 47 ty osób

Krzysztof Zakliński oraz Adam Jankowski zostali skazani przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu za oszustwo na 7 lat pozbawienia wolności.

Winni muszą również zapłacić 450 stawek dziennych grzywny, każda po 1000 złotych, a także po 10 złotych zwrotu do Skarbu Państwa w postępowaniu odwoławczym i, co najważniejsze, 96 tys. złotych opłaty za pracę Sądu Okręgowego oraz Sądu Apelacyjnego, osobno od każdego winnego.

Czy zasądzona kara jest sprawiedliwą rekompensatą dla pokrzywdzonych? Również nie wiadomo co stało się z pieniędzmi pochodzącymi z tego oszustwa. Jest całkiem możliwe że pieniądze są dobrze ukryte przez oszustów. Po wyjściu na wolność będą z nich korzystali do woli.

Źródło wiedzy: Android.com

Podobne wpisy