|

Okazja Czyni Złodzieja

Złodzieje są bardziej aktywni w okresie różnych świąt. Teraz w czasie wzmożonych aktywności związanych ze Świętem Zmarłych należy bardziej zabezpieczać swój dobytek. Ze szczególną uwagą należy pilnować własnych przedmiotów oraz pieniędzy posiadanych przy sobie, oraz nieruchomości opuszczanych zarówno na kilka godzin, jak też opuszczonych na cały weekend.

Kieszonkowcy czyhają na każdą nadarzającą się okazję aby skorzystać z cudzej własności. Przed kradzieżą należy się zabezpieczać w tym okresie wzmożonej aktywności, w komunikacji miejskiej oraz na cmentarzu w trakcie porządkowania grobów.

Porządkując groby własne cenne rzeczy trzymajmy w zasięgu ręki oraz wzroku, nie kładźmy na otaczające nas pobliskie ławki lub groby. Nie należy zabierać ze sobą dużych sum pieniędzy oraz cennych rzeczy, drogiej biżuterii.

Osoby starsze lub samotne na cmentarz powinny iśc pod opieką rodziny lub znajomych.

Zadbajmy również o bezpieczeństwo na drodze jako piesi. Odwiedzając groby najbliższych w szczególności na wsiach zadbajmy o elementy odblaskowe na odzieży. Widoczność dla kierowcy w terenach wiejskich, nieoświetlonych jest mocno ograniczona. Traktem pieszym jest często wąziutki pasek pobocza również wąskiej drogi, więc jako piesi pomóżmy kierowcom w tym aby nas dostrzegli w miarę szybko, bezpiecznie wyhamowali oraz nas pieszych ominęli.

Jeżeli Państwa biznes potrzebuje dobrego wsparcia, to jesteście w dobrym miejscu. Reklama na tej stronie jak zawsze jest skuteczna. Z nami Twoja droga do sukcesu będzie szybsza oraz prostsza.

Podobne wpisy